rbr.onlineracing.cz

První týmový turnaj za námi

Dnes v odpoledních hodinách dojel do cíle poslední registrovaný člen týmu. Výsledky turnaje byli u každého z jezdců rozdílné, někdo měl den, někomu se zase nedařilo. Velkým zklámáním byl turnaj pro autora turnaje Vaška Görnera, ale pojďme RZ po RZ.

První rychlostní zkouškou byla již velice známá Rally School Stage. V RZ se nezadařilo právě již výše zmiňovamému jezdci, který těsně před druhým mezičasem trefil kámen. Časem 1:28:58 se prezentoval nový jezdec za volantem Škody Fabie WRC Ondra Laušman. Jen o 5 setin lepši čas, 1:28:53, měl týmový designer Honza Zimolka jedoucí s Peugeotem 206 S1600. Třetí místo na RZ připadlo s časem 1:25:81 Jirkovi Kalistovi s vozem Subaru Impreza 555 třídy A8. Asi největším překvapením byl čas 1:25:26 nováčka nejenom týmu, ale i online závodění RBR. První místo suveréně připadlo managerovi, který s časem 1:21:95 všem vypálil, jak se lidově řekne, rybník :) .

Druhá RZ se odehrávala v oblasti Hrádku a nejlepší byl opět s časem 3:54:77 Marek Petráš, který svůj Peugeot 207 S2000 vůbec nešetřil. Dalšim druhým místem se blýskl Kuba Navrátil s časem 4:06:21. Ostatní jezdci se trápili. Třetí dojel, i přes nedokončení RZ a penalizaci 60 sekund za Super Rally, Honza Zimolka. Ondra Laušman dokončil RZ čtvrtý s časem 5:24:04, patý dojel Jirka Kalista s časem 5:30:78 a Vašek Görner RZ nedokončil. RZ odsunula Jirku na paté místo.

Třetí měřený úsek zavedl jezdce do Liptákova, který dokončili jen 2 jezdci, jmenovitě Marek Petráš a Honza Zimolka. První s časem 3:53:72 a druhý 5:00:01. Ostatní jezdci dostali Super Rally.

Čtvrtá RZ vedená francouzkým Cote D´Arbroz se nepovedla jen Jirkovi Kalistovi, který ztratil víc jak 7 minut. Čtvrtý dojel Honza Zimolka s časem 3:04:15. Až neskutečně vyrovnaný byl výsledek mezi oběma jezdci WRC, mezi nimiž nebyl rozdíl jedné vteřiny. Pozici toho horšího převzal Ondra Laušman s časem 2:52:42. Dalším, s jeho zkušenostmi, vynikající časem se prezentoval Kuba Navrátil, který časem 2:51:72 dojel druhý. Vítězem se stal nijak nepřekvapivě Marek Petráš s časem 2:46:53.

Cíl předposlední rychlostní zkoušky Strýčkovy - Zadní Poříčí nespatřili Honza Zimolka a Jirka Kalista. Třetí místo obsadil Ondra Laušman časem 3:55:68. Druhý místo obsadil skvěle jedoucí Kuba Navrátil časem 3:35:83. První dojel opět fantasticky jedoucí Marek Petráš, který dokončil s časem 3:28:57.

Poslední RZ dokončil jen velmi se trápící Jirka Kalista časem 6:01:98 a výborně jedoucí marek Petráš časem 4:08:00.

Celkovým vítezem turnaje se stal Marek Petřáš, který si bez ztráty kytičky a bezchybnou jízdou zaslouženě odnáší zlatý pohár, jen aby neusnul na vavřínech :) . K dojetí gratuluji i ostatním jezdcům a do budoucna více zdaru.